Ikke bare på film og i jubelår
DU&JEG: Hvor er kvinnene som tar initiativet til sex, spør en kvinne denne uken.
Kvinnene som presenteres i Du&Jeg-spalten krever stearinlys og forspill før sex. – Det er så fremmed, skriver en leser i ukens Du&Jeg. Det er ikke bare Sarah Jessica Parker og venninnene i«Sex and the City»som styrer sitt eget sex-liv. Foto: SF Norge AS
Endelig er det en kvinnelig leser som tar bladet fra munnen og skriver om hvordan hun som kvinne opplever tematikken sex og samliv og måten dette behandles i en del artikler:
«Jeg leser du & jeg spalten med interesse, og synes det er flott med et kristent forum der også seksualitet behandles med åpenhet. Mye av det som skrives virker klokt og har ikke minst med seg et kristent samlivsperspektiv som andre samlivsspalter mangler. Det liker jeg! Når jeg nå likevel har tenkt til å være kritisk er det fordi jeg så innmari ofte ikke kjenner meg igjen. Det vil si, jeg kjenner meg ikke igjen i den kvinnerollen som tegnes opp.
Som ung, gift kvinne er seksualitet et tema jeg drøfter med relativ hyppighet både med ektemann og venninner. Når jeg snakker med venninner om seksualitet opplever jeg at de aller fleste har tilsvarende syn på og behov for seksuelt samliv som meg. Jeg føler meg altså temmelig normal. Det er når jeg leser denne samlivsspalten jeg føler at seksualiteten min plutselig begynner å skille seg ut fra flertallet av kvinner.
Bestill abonnement her
KJØP