De levende steinene
ANMELDELSE: Det finnes flere gode bøker om Jerusalems historie, men Trond Bakkevig gjør noe enestående: Han skriver om det kristne Jerusalem og de troende som tok vare på minnet om Jesus.
Cappelen Damm/Vårt Land
For en som lenge har vært interessert i palestinernes historie, er Trond Bakkevigs bok en nesten frydefull oppfyllelse av noe jeg har savnet lenge. Bakkevig har samlet bitene fra utrolig mange kilder til et puslespill som de fleste kristne kjenner for lite til: De kristne som i to tusen år har holdt troen levende i Jesu eget land.
Det blir utrolig mange biter i dette puslespillet, og jeg må bare innrømme at jeg mange ganger følte meg så overveldet av detaljer at det ble behov for mange pauser i lesingen. Jeg kunne nok ønsket at Bakkevig hadde unnet seg litt større plass til å trekke linjene og forklare det større bildet, særlig av hensyn til lesere som ikke har den samme forkunnskapen som meg.
En kristen by
Bestill abonnement her
KJØP