Gjør vi kvinner til ofre, gjør vi alle en bjørnetjeneste
MANNSPODDEN: Det er dristig å kritisere et mannsarbeid på bakgrunn av en podkastepisode. Vi mener at gjestekommentator i Vårt Land, Elisabeth H. Reinertsen bommer, men vi tror ikke vi er så uenige som det kan se ut som.
– Ellers fortsetter jakten på mannsidentitet med uforminsket styrke, og det er bra at Reinertsen ser at vi kan fylle en rolle her, selv om hun trolig ikke har tatt seg god nok tid til å forstå arbeidet vårt, skriver innsenderne. På bildet: Programlederne i Mannspodden, Andreas Skjelde og Einar Helgaas. Podden skjer i partnerskap med Tro og Medier.
Foto: Gjermund Øystese.
For det første takker vi for at hun bryr seg om fagfeltet, og utfordrer oss med sine interessante perspektiver. Vi vil gi honnør for at hun gir Mannspodden rett i at det trengs tiltak for at gutter skal få det bedre. Vi står heldigvis sammen om å ønske både norske kvinner og menn det beste.
For det andre er det greit å notere seg at en podkast er noe annet enn en artikkel eller en bok. Det blir sårbart å ta et generaloppgjør på bakgrunn av bare en episode, når vi hittil har brukt 73 episoder på å bare såvidt komme i gang med «Jakten på Mannsidentitet».
Komplekse kjønn