Jeremiah Johnson erkjente at han profeterte feil om Trump. Nå får han dødstrusler

PROFETIER: TV-pastoren Jeremiah Johnson fortalte menigheten om flere syn der Gud viste ham at Donald Trump var hans mann og ville få en ny periode som president, selv om det også lå advarsler der. Torsdag gikk han ut sa at han tok feil.

FEIL: Jeremiah Johnson profeterte at Donald Trump ville vinne valget. Torsdag 7. januar gikk han ut og beklaget, og sa at profetien må ha vært feil.
FEIL: Jeremiah Johnson profeterte at Donald Trump ville vinne valget. Torsdag 7. januar gikk han ut og beklaget, og sa at profetien må ha vært feil.
Publisert Sist oppdatert

Etter at Johnson gikk ut og erkjente at han hadde tatt feil, har han fått hard motbør, skriver avisen The Christian Post.

Søndag skriver TV-pastoren i et Facebook-innlegg at angrepene han har fått i etterkant, viser at «deler av den profetiske/karismatiske bevegelsen er langt SYKERE enn jeg noen gang har drømt om». Han opplyser at han de siste døgnene har fått flere dødstrusler og flere tusen e-poster fra kristne som sier de mest stygge og vulgære ting om ham og familien.

«Jeg er blitt kalt feiging, at jeg har latt meg kjøpe, at jeg er en forræder mot Den hellige ånd og utskjelt minst 500 ganger. Vi har mistet støttespillere til menigheten hver time», sier Johnson, som er leder for Jeremiah Johnson Ministries.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP