Glimt av håp inn i sjette krigsår

Krigen i Syria har nå vart like lenge som okkupasjonen av Norge under 2. verdenskrig. Det femte krigsåret ble det verste hittil.

2015 ble det verste i Syria-krigen så langt. Denne syriske flyktningen prøver å bringe to jenter i sikkerhet i Akcakale i det sørøstlige Tyrkia. Nå gir en fersk våpenhvile et snev av håp om at krigen kan ta slutt.
Publisert Sist oppdatert

Den syriske flyktningen som bærer to småjenter på jakt etter ly i Akcakale i det sørøstlige Tyrkia, kan stå som et trist symbol på utviklingen i krigsherjede Syria det siste året. De var et nytt år med massive lidelser og desperat flukt.

Om lag 30 syriske og internasjonale humanitære organisasjoner står bak rapporten Fuelling the fire (Heller bensin på bålet).

En million nye fordrevne.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP