Tar opp kampen om unge velgere i kirken

DEN NORSKE KIRKE: Frimodig kirke ung har fått en utfordrer i kampen om de unges valgstemmer. – Kirka har en god del jobb å gjøre, sier Anna Riksaasen, leder i den nye ungdomsorganisasjonen Åpen folkekirke ung.

TOK ORDET: Anna Riksaasen under Kirkemøtet 2022 i Trondheim.
Publisert Sist oppdatert

Anna Riksaasen (22) har vokst opp i kirka, og har flere prester i familien. Nå vil hun være med å endre Den norske kirke (DNK).

Sammen med flere jevnaldrende har hun nå startet Åpen folkekirke ung (ÅF UNG), som blir den offisielle ungdomsorganisasjonen til kirkeorganisasjonen Åpen folkekirke (ÅF). ÅF har lenge hatt LHBT-personers rettigheter som kjernesak. De stilte for første gang liste til kirkevalget i 2015.

Det var etter ÅFs landsmøte i mars at Riksaasen med flere bestemte seg for å starte en ungdomsorganisasjon.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS