Starter bibelskolelinje for de som vil være «i andre yrker enn i kirka»
NY LINJE: – Den nye linjen har gode røtter i historien, men er samtidig svært framtidsrettet, sier Egil Elling Ellingsen.
NY LINJE: Rektor Thomas Wilhelmsen ved Acta bibelskole og pastor Egil Elling Ellingsen i IMI-kirken er begeistret for det nye tilbudet ved bibelskolen.
Eivind Horne
– Dette skal være tilbudet for de som ønsker det klassisk gode som et år på bibel- eller folkehøgskole allerede gir, men med spissing på alt det positive som troen på Jesus kan være i andre yrker enn i kirka», sier rektor Thomas Wilhelmsen ved Acta bibelskole som eies av IMI-kirken i Stavanger i en pressemelding.
De har denne uken fått Utdanningsdirektoratets ja til å opprette «Acta Samfunnsbygger», et linjetilbud som de kan starte opp fra høsten og skoleåret 2022/23.
Forelesere fra politikk, næringsliv og media
Bestill abonnement her
KJØP