«Sexskandaler og store penger» tema i ny Hillsong-dokumentar
HILLSONG: En ny Hillsong-dokumentar tar opp «sexskandaler og store penger» i kirkesamfunnet. – Belyser mange kritikkverdige og uakseptable forhold, sier Hillsong Norway leder Andreas Hasseløy.
TAR AVSTAND: Andreas Hasseløy, som er hovedpastor for Hillsong Norway, tar sterk avstand fra behandlingen av frivillige og ansatte i Hillsong internasjonalt som kommer fram i dokumentaren til NRK.
Morten Marius Larsen
NRK sendte søndag forrige uke dokumentaren «Hillsong – Gud går viralt» om den internasjonale pinsekarismatiske kirken Hillsong. Dokumentaren er tilgjengelig på NRK TV.
«Tatoverte hipster-prester, sexskandaler og store penger. Bli med på møte i kjendiskirken Hillsong», skriver NRK i beskrivelsen av dokumentaren.
Dokumentaren setter blant annet et kritisk søkelys på at det er store forskjeller mellom pastorers livsstil og de frivillige i menigheten.