PR-rådgiver utfordret Den norske kirke – nå får han svar

KOMMUNIKASJON: Kirken gjemmer ikke bort budskapet sitt, mener kommunikasjonsdirektør Jorunn Strand Askeland i Den norske kirke. Nå svarer hun på utfordringen fra PR-rådgiver Peder Tellefsdal.

Peder Tellefsdal. Foredrag for KRIK.
BOKAKTUELL: I boken Rebranding the Church mener Peder Tellefsdal at Den norske kirke mislykkes i å formidle kirkens kjernebudskap.
Publisert Sist oppdatert

– Først og fremst vil jeg anerkjenne utfordringen. Jeg er enig i mye av det Tellefsdal sier, men det er viktig å påpeke at undersøkelsen hans er rundt ni år gammel, sier Jorunn Strand Askeland, konstituert kommunikasjonsdirektør i Den norske kirke.

I den ferske boken Rebranding The Church tar forfatter og PR-mann Peder Tellefsdal til orde for at bredden av kirkelandskapet har et kommunikasjonsproblem.

Noe av kritikken handler spesifikt om Den norske kirke. Tellefsdal mener DNK fra sentralt hold snakker for mye om dagsaktuelle politiske spørsmål og for lite om det som tradisjonelt har vært kirkens kjernebudskap.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS