Pastor: – Vi skulle hatt frimodigheten til kultur- og utelivsbransjen
KORONA: Lettelser i koronareglene gjør at trossamfunn kan samle flere til arrangementer enn før. Pastor i OKS-kirkene, Thomas Åleskjær, vil bruke handlingsrommet de nye retningslinjene gir til det fulle.
LETTELSER: Thomas Åleskjær, pastor i OKS-kirkene, er glad for at nye lettelser gir mulighet til å utnytte hele møtesalen. Hovedsalen leies nå ut til kommunen for vaksinasjon.
Erlend Berge
– Jeg har tenkt at vi skulle hatt frimodigheten til kultur- og utelivsbransjen. Kirkefolket har vært mer lavmælte enn andre aktører om koronarestriksjonene. Det er nok en underliggende frykt for å fremstå som sytete som ligger der, sier Thomas Åleskjær, pastor i OKS-kirkene.
Tirsdag kom regjeringen med en rekke lettelser i smitteverntiltakene. Statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) meldte at man beholder énmetersregelen, men med flere unntak, blant annet for arrangementer med faste tilviste seter som på kino, teater eller i kirken.
Menigheten Åleskjær er pastor for, som tidligere var kjent som Oslo Kristne Senter, har forsamlinger på flere steder, blant annet på Kjeller ved Lillestrøm. Fram til nå har de måttet begrense antall møtebesøkende, og Åleskjær er takknemlig for at de igjen kan samle mange mennesker i sine romslige lokaler.
Bestill abonnement her
KJØP