Oslo kommune skal heise Palestina-flagg

FLAGGER: Oslo bystyre har vedtatt å flagge med det palestinske flagget på rådhuset den 29. november. Det skjer etter forslag fra Rødt.

A Palestinian carries a Palestinian flag
PALESTINA: Et palestinsk flagg blir å se fra rådhuset i Oslo på tirsdag. Her fra Biddu på Vestbredden.
Publisert Sist oppdatert

– Menneskerettighetsaktivister over hele verden markerer motstand mot den uholdbare situasjonen som palestinerne står i, sa Ylva Holm Torsteinson under en debatt i bystyret onsdag.

Hun er bystyrerepresentant for Rødt i Oslo bystyre, og fremmet denne uka et forslag i bystyret der hun og Rødt-gruppeleder Siavash Mobasheri tok til orde for å ha en årlig flaggdag med palestinske flagg fra Oslo rådhus.

Forslaget fra Rødt-representantene falt, etter at flere partier pekte på at Oslo kommune ikke driver med utenrikspolitikk.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS