Nytt Oslo-byråd vil gi 10 millioner mer til kirkebygg

BUDSJETTFORSLAG: Det nye byrådet i Oslo la torsdag fram sitt forslag til budsjett for 2024. Her foreslås det å øke bevilgningene til kirkebygg med én tredjedel.

Nytt byråd for kultur og næring, Anita Leirvik North (H), kirkeverge Kjetil Haga og bystyrerepresentant Øyvind Håbrekke (KrF) forteller at byrådet vil gi 10 ekstra millioner til Oslos kirker i 2024-budsjettet. I Trefoldighetskirken i Oslo.
PÅ BESØK: Kirkeverge Kjetil Haga ønsker byråd Anita Leirvik North (Høyre), og bystyrerepresentant Øyvind Håbrekke (Kristelig Folkeparti) velkommen til Trefoldighetskirken – ei av Oslo-kirkene som i disse dager renoveres.
Publisert Sist oppdatert

Det nye byrådet i Oslo vil gi 10 millioner kroner mer til Den norske kirke. Det ble klart da den nye flertallskonstellasjonen la fram sitt budsjett torsdag klokka 12.

Pengene skal gå til investering og rehabilitering av kirkebyggene.

I det rødgrønne byrådets forslag til budsjett var det allerede foreslått å gi kirka et tilskudd på 20 millioner til generell rehabilitering, og et særlig tilskudd på 15 millioner til rehabilitering av Trefoldighetskirken.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS