Norges idrettsforbund: Oslofjord har høy bevissthet rundt diskriminering

– Ikke grunnlag for å tro at Oslofjord Convention Center diskriminerer homofile, mener Norges idrettsforbund. De har likevel invitert arenaen til møte for å få en oppklaring i koblingen deres til Brunstad Christian Church.

– OCC har høy bevissthet rundt diskriminering og trakassering. Dermed er de bedre på dette området enn en gjennomsnittlig idrettsarena, sier Håvard B. Øvregård, seniorrådgiver for verdiarbeid i Norges idrettsforbund (NIF).
Publisert Sist oppdatert

– OCC har etter det vi ser høy bevissthet rundt diskriminering og trakassering. Dermed er de bedre på dette området enn en gjennomsnittlig idrettsarena, sier Håvard B. Øvregård, seniorrådgiver for verdiarbeid i Norges idrettsforbund (NIF).

Uttalelsen hans kommer i kjølvannet av vedtaket som ble fattet i helgen av Norges Håndballforbund, som er ett av NIFs 55 særforbund: Alle håndballkamper blir flyttet fra Oslofjord Arena. Håndballkamper vil heller ikke bli spilt der i overskuelig framtid.

– Eierens syn på homofili strider mot det vi ønsker å stå for i norsk håndball, uttalte håndballpresident Kåre Geir Lio til Vårt Land, da håndballstyrets vedtak ble offentliggjort.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS