Norge IDAG: Dette sier de om Ystebøs avgang
REDAKTØRSTRID: Trist, leit og veldig forventa. Reaksjonene er mange etter Bjarte Ystebøs avgang fra redaktørstillinga han har hatt i Norge IDAG.
YSTEBØ GÅR AV: Dette sier SUJO-rådgiver Astrid Dalehaug Norheim, Norge IDAG-redaktør Trine Overå Hansen og grunnlegger Finn Jarle Sæle om Ystebøs avgang.
Erlend Berge/SUJO/Privat
Ystebø har vært assisterende redaktør under sjefredaktør og avisgrunnlegger Finn Jarle Sæle i 23 år, siden avisen ble startet i 1999. Mandag kveld ble det kjent at han går av som assisterende redaktør i avisa med umiddelbar virkning.
– Norge IDAG og jeg er i dag enige om en avtale som gjør at jeg fratrer min stilling med umiddelbar virkning, skrev han selv i ei pressemelding og la til:
– For min del er det en konsekvens av det som skjedde i og rundt avisen i juni. Jeg ser nå fremover.
Bestill abonnement her
KJØP