Moderne slaveri-organisasjon legger ned i Norge

MENNESKEHANDEL: Den ideelle organisasjonen A21 Norge, som kjemper mot moderne slaveri, avvikles. – Gir oss muligheten til å styrke arbeidet globalt.

Arrangementet Walk for freedom, altså gå for fridom, er ei stille markering der ein ynskjer å spreie informasjon og gjera folk merksame på at det framleis finnes menneske som lever i slaveri. Det er altså organisasjonen A21 som står bak marsjen. Moderne slaveri
OVER: Arrangementet Walk for freedom, altså gå for frihet, er en stille markering der en ønsker å gjøre folk oppmerksomme på at det fremdeles finnes mennesker som lever i slaveri. Det er organisasjonen A21 som står bak marsjen.
Publisert Sist oppdatert

Den globale ideelle organisasjonen A21 legger ned virksomheten i Norge. Det fremkommer i en fersk pressemelding på organisasjonens hjemmesider.

«Det vi har oppnådd sammen så langt er betydningsfullt, men kampen for frihet er langt fra over, og vi vil fortsette å bygge videre på dette momentumet. Med dette for øye vil jeg gjerne dele at vi, etter grundige vurderinger, har tatt den vanskelige beslutningen om å avvikle A21 Norge.», skriver administrerende direktør Nick Caine.

«Denne strategiske endringen lar oss omdisponere flere midler bort fra administrasjonskostnader til områder med størst behov, og det gir oss muligheten til å styrke arbeidet vårt globalt», skriver Caine videre.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS