Kristen radiofusjon gått i stå
RADIO: Etter halvannet år er prosessen med å slå sammen de kristne radiokanalene P7 og pTro satt på vent.
AVSLUTTET: Det blir ingen fusjon mellom de kristne radiokanalene P7 og pTro, i alle fall ikke i denne omgang. Illustrasjon
Sambåndet
Arbeidet med å fusjonere de to kanalene har pågått siden høsten 2021, og i august i fjor så den ut til å være rett rundt hjørnet. Så dukket det opp uventede hindringer.
– Vi tror at vi kan stå sterkere sammen i en utfordrende medietid. Tanken er å ta med oss det beste fra begge organisasjonene og utvikle oss videre. Vi vil jo det samme – å spre Jesus enda lenger ut, sa de to daglige lederne Anne Birgitte Lillebø Bøe i pTro og Ole Kristian Sameien i P7 Kristen Riksradio i en pressemelding i august.
– Vi er motivert av muligheten for å nå lenger ut, og flere ansatte vil gjøre en ny radiokanal mer robust. Da kan vi sende programmer der vi ikke sender i dag, uttalte styreleder Erik Waaler i pTro til Kristelig Pressekontor.