Knif starter nytt rekrutterings-selskap
NYOPPRETTET: Knif går sammen med Hamnøy AS for å opprette et nytt selskap som skal bistå med rekruttering til ideelle organisasjoner.
GÅR SAMMEN: Konsernsjef i Knif, Fridtjof Leif Gillebo (til venstre), rådgiverne Fredrik Abrahamsen Deilkås og Cathrine Vikse Johnsen i Hamnøy Oslo, og daglig leder Jan Tore Hamnøy, oppretter et nytt selskap sammen.
Hamnøy AS
Selskapet , som har fått navnet Knif Jobb, vil møte et økt behov for bistand til rekruttering og HR blant de frivillige og ideelle organisasjonene i Norge. Det skriver Knif og Hamnøy AS i en pressemelding.
– Ambisjonen er å bli den foretrukne rekrutteringspartneren for det frivillige og ideelle Norge, sier Jan Tore Hamnøy, eier og leder i Hamnøy AS, og konsernsjef Fridtjof Leif Gillebo i Knif i en felles uttalelse i pressemeldingen.
Selskapet blir til gjennom at det frivillige og ideelle markedet fra Hamnøy AS blir utfisjonert til det nye selskapet. De to selskapene vil eie 50 prosent av Knif Jobb hver.
Bestill abonnement her
KJØP