Folkehøyskolene har vært smittefri: – Vil helst ikke hjem i påska
KORONA: Så langt i år har det ikke vært noen smittetilfeller på norske kristne folkehøyskoler, ifølge skolene selv. Nå drar elevene hjem til påske. Enkelte er bekymret for hjemreisen.
FORLATER BOBLA: Så langt i år har det ikke vært noen smittetilfeller på norske kristne folkehøyskoler, ifølge skolene selv. Nå drar elevene hjem til påske. Enkelte er bekymret for hjemreisen. May Vy Ngoc Tran, Maria Bjørnøy Dørheim og Knut Ødegård går på Hurdal Verk folkehøyskole i Viken.
Erlend Berge
– Vi har virkelig levd i en boble. Jeg hadde foretrukket det om vi ikke måtte dra hjem i påska, sier May Vy Ngoc Tran (21). Hun er elev på Hurdal Verk folkehøyskole i Viken.
Selv er hun fra Oslo. Der er smittetallene noe ganske annet enn innenfor folkehøyskolen sine grenser.
– Nå skal vi ut i virkeligheten igjen. Jeg syns at det er litt skummelt. Det er så mye smitte i Oslo, sier May.