Dro Norden på tvers for å lære om trosforsvar

BIBELSKOLE: Den finske 19-åringen Lucas Boström fant ingen bibelskole i hjemlandet hvor han kunne fordype seg i trosforsvar. Løsningen fant han på Sørlandet.

FORDOMMER: – I Finland har folk sterke og negative fordommer mot kristne, sier Lucas Boström (19) fra Åland som satte seg i bilen og kjørte til Grimstad for å lære mer om trosforsvar.
FORDOMMER: – I Finland har folk sterke og negative fordommer mot kristne, sier Lucas Boström (19) fra Åland som satte seg i bilen og kjørte til Grimstad for å lære mer om trosforsvar.
Publisert Sist oppdatert

Lucas Boström er vel vant med å reise langt for å finne det han trenger. Han kommer fra lille Föglö i øygruppa Åland, en selvstyrt og svenskspråklig del av Finland med 30.000 innbyggere. Med ferskt førerkort satte han seg på sensommeren i bilen og kjørte til Bibelskolen i Grimstad (BiG), som er eid av misjonsorganisasjonen Normisjon. Dit er det 90 mil og over 13 timers kjøring.

I årets bibelskolekull er han den eneste fra Finland. Rektor Ketil Jensen sier til Kristelig Pressekontor at de neppe har hatt BiG-studenter fra Åland før. Bibelskolen han leder er den eneste i Norge med en rendyrket trosforsvarslinje. Her blir intellektuelle begrunnelser og innvendinger mot kristen tro drøftet.

Nettopp det var et viktig trekkplaster for Boström.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP