Disse 133 presteboligene skal staten eie. Se listen her

OPPGJØR: Det er nå klart hvilke 133 presteboliger som skal være i statens eie etter delingen av Opplysningsvesnets fond mellom Den norske kirke og staten. Det er fortsatt usikkerhet rundt 18 eiendommer.

IKKE KIRKENS LENGER: Sylling prestebolig i Tunsberg bispedømme er en av eiendommene som blir i statens eie etter oppdelingen av Opplysningsvesnets fond.(Foto: Anne Lise Norheim/OVF )
Publisert Sist oppdatert

Denne uken ble det klart at Den norske kirke (DNK) og Opplysningsvesenets fond (OVF) nå har fordelt flesteparten av fondets eiendommer mellom kirke og stat.

DNK overtar 145 presteboliger og 193 tomter fra OVF, mens Barne- og familiedepartementet opplyser til Vårt Land at 133 presteboliger blir statens eie. De oppfyller ikke kriteriene for å bli overdratt til OVF.

Listen over hvilke boliger det er snakk om kan du se lenger ned i saken.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS