– Ble tilbudt penger for å bli muslim
Organisasjonen Islam Net lovet gavekort på 1.000 kroner til alle som konverterte til islam under konferanse.
Islam Net vil blant annet «invitere ikke-muslimer til islam». Ifølge en kristen som var til stede under organisasjonens konferanse i mars, ble publikum tilbudt penger for å konvertere. Bildet viser islams helligdom Kaba i Mekka.
Hasan Sarbakhshian
I palmehelgen arrangerte Islam Net en stor konferanse, kalt Peace Conference Scandinavia, i Oslo. I et nyhetsbrev for en kristen misjonsorganisasjon skriver en ansatt som deltok på konferansen dette:
«På et tidspunkt ble det opplyst at den som konverterte til islam i løpet av konferansen ville få et gavekort på 1.000 kroner på butikken. For meg framsto dette som svært upassende», skriver han.
– Må vokte oss å dele ut verdslige goder
Bestill abonnement her
KJØP