Aske etter nordmenn står koronafast på sjømannskirker

KORONAKRISEN: Mange nordmenn har det seneste året ikke fått tatt et siste farvel med døende familiemedlemmer i utlandet, forteller sjømannsprest. Flere urner står også koronafast i utlandet.

hei
PANDEMIFAST: I løpet av koronakrisen har det vært få nordmenn som har kunnet reise til eller fra Spania. Dette har ført til at de som er syke ikke har kunnet få besøk fra Norge, ifølge sjømannsprest Anita Dalehavn i på Sjømannskirken i Torrevieja (bildet).
Publisert Sist oppdatert

– At personer ikke kan komme ned til Spania og dele sorgen, blir en ekstra belastning. Uansett hvordan relasjonene har vært, sier Anita Dalehavn, prest i Sjømannskirken i Torrevieja.

Flere sjømannskirker har hatt urner stående i safe det siste året. De passer på dem for nordmenn som ikke har kunnet dra fra Norge for å ta et siste farvel med sine nærmeste, skrev Sjømannskirken på Facebook forrige uke.

Ifølge Anita Dalehavn får mange nordmenn aldri tatt farvel med sine kjære.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS