Ryan (27) mistet kona – hyller norsk pinsemenighet for støtten

LILLEHAMMER: Pinsemenigheten Livets Senter ble avgjørende for Ryan Toney da kona Maria døde av alvorlig kreft. Nå kan han bli tvunget til å forlate Norge.

Ryan Toney og Maria Gudmundsdottir Toney
GIFT: Ryan Toney og Maria Gudmundsdottir Toney fikk to år sammen som mann og kone før Maria mistet livet til kreft. Her er de på tur på Lillehammer.
Publisert Sist oppdatert

– Livets Senter har vært det beste stedet å gå gjennom sorgprosessen, fokusere på troa mi, og på hva Gud ønsker for meg videre, sier Ryan Toney.

Tidligere denne uka ble det kjent at den 27 år gamle amerikanske statsborgeren ikke lenger får oppholde seg i Norge.

Toney, som var gift med islandske Maria Gudmundsdottir Toney, mistet rett på oppholdstillatelse etter at kona døde av kreft i september i fjor, bare 29 år gammel.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP