Stort intervju med The Send-taler Francis Chan: – Håper Guds nåde vil falle over Norge

KJEMPER FOR ENHET: Den amerikanske forfatteren og kirkelederen Francis Chan gjester Norge for å tale på The Send. Han håper misjonsarrangementet kan bli et eksempel til etterfølgelse når det kommer til å samle kristne på tvers av konfesjoner.

Francis Chan, taler på The Send, leder Crazy love ministries
THE SEND: – Jeg hadde en oppfatning av at alle andres teologi var på villspor – bortsett fra vår egen, sier den profilerte pastoren Francis Chan. Senere har han blitt opptatt av enhet og fellesskap mellom kristne.
Publisert Sist oppdatert

Den tidligere megakirkepastoren Francis Chan ble for alvor kjent da han ga ut boka Crazy love: Overveldet av kjærlighetens Gud i 2008. Boka, som raljerte mot det han oppfatta som «lunken kristendom», solgte millioner på begge sider av Atlanterhavet, og toppa New York Times’ bestselgerliste i ukesvis.

14 år og ni bøker seinere er Chan en av USAs mest kjente predikanter. Lørdag taler han på det kristne arrangementet The Send på Telenor Arena. Samtidig kommer hans siste bok, Enhet, ut på norsk. Vårt Land har intervjua Chan om budskapet i hans siste bok, og om hvilke forventninger han har foran norgesbesøket.

– Jeg håper Guds nåde vil falle over Norge, og at måten The Send i Norge samler så mange organisasjoner på – på tvers av konfesjoner – kan bli et eksempel til etterfølgelse, sier forfatteren.

Powered by Labrador CMS