Omfattende hærverk mot kirke: – Bare trist, sier sokneprest
HÆRVERK: Sokneprest Liv Turid Blesvik møtte et trist syn da hun kom til sin egen kirke onsdag. Torridal kirke i Kristiansand er nemlig blitt utsatt for omfattende hærverk.
HÆRVERK: Sokneprest Liv Turid Blesvik står ved hovedinngangen til Torridal kirke i Kristiansand. Onsdag morgen, litt over klokken ti, fikk kirken beskjed om hærverket. Omfanget gjelder dører, vinduer, vegger, tak og kirketårnet.
Liv Turid Blesvik
Natt til onsdag har kirken blitt tagget ned både på dører, vinduer, vegger, tak og på kirketårnet.
Det var en besøkende på gravlunden som varslet litt over klokken ti onsdag morgen til kirkens ansatte. Derfor tenker soknepresten at hærverket må ha skjedd i løpet av kvelden eller natt til onsdag.
– Det er utrolig trist. Det er bare hærverk. Å bli møtt av en nedtagget kirke, særlig nå som det er påske, er bare trist, sier sokneprest Liv Turid Blesvik.
Bestill abonnement her
KJØP