Anonyme givere deler ut millioner til kristne aktører i Kristiansand
SJENERØSE GAVER: Mandag fikk Frelsesarmeen to millioner kroner i gryta si i Kristiansand. Tre ulike kristne aktører har de siste ukene fått seks millioner kroner fra anonyme givere.
RAUS GAVE: Frelsesarmeen i Kristiansand har nylig fått en svært raus gave på to millioner kroner anonymt.
Foto: Caroline Teinum Gilje (CUSTOM_CREDIT)
I Kristiansand har både Frelsesarmeen, Blåkors og Vågsbygd kirke i løpet av de siste ukene fått to millioner kroner i gave fra en anonym giver, melder NRK.
– Jeg måtte lese brevet to og tre ganger før jeg trodde det jeg så. To millioner kroner er ikke akkurat hverdagskost for oss, sier Bjørn Edvart Andersen, leder i Frelsesarmeen i Kristiansand.
I Frelsesarmeens tradisjonelle julegryte dukket det mandag opp to millioner kroner sammen med et brev. Her fortalte de anonyme giverne at de er opptatt av å bekjempe barnefattigdom i byen.
Bestill abonnement her
KJØP