Slik setter Frp nå merker i landets nye livssynspolitikk – harde runder på bakrommet

Alle koranskoler må rapportere ytterligere til myndighetene og forbud mot overnatting i muslimske SFO'er skal vedtas alt i vår. Frp-politikere jubler over seiere de før ikke ville fått.

Himanshu Gulati er Frps livssynstalsmann – og har forhandlet frem livssynsavtale med regjeringspartiene.
Publisert Sist oppdatert

For å unngå nederlag om viktig støttenøkkel for små trossamfunn og viktige hovedpunkter i ny livssynspolitikk, innfridde regjeringspartiene Frp-ønsker om lovgrep mot koranskoler og trosstøtte fra utenlandske stater. Onsdag ble en avtale om flertall for regjeringens nye livssynspolitikk – med Frp som partner – klar.

– Vi har fått større gjennomslag enn vi noen gang har vært i nærheten av å få, sier Frp-talsmann og forhandler Himanshu Gulati.

– Dere får altså mer igjen som opposisjonsparti enn om dere hadde blitt i regjering?

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS