Ropstad: – Jeg kommer til å savne Hilde

Partileder Kjell Ingolf Ropstad er lei seg for at Hilde Ekeberg har meldt seg ut av partiet, men respekterer avgjørelsen.

Hilde Ekeberg (midten) har nå meldt seg ut av KrF. Det synes partileder Kjell Ingolf Ropstad (t.h.) er synd. Her fra landsmøtet i 2015.
Publisert Sist oppdatert

«Hun har vært viktig i KrF i mange år og har bidratt enormt mye gjennom flere ulike verv. Noe av det viktigste hun har gjort i KrF har vært å løfte fram unge kvinner. Vi trenger alle videre og jeg kommer til å savne Hilde i KrF. Samtidig respekterer jeg at det var riktig for henne å ikke lenger være medlem og håper hun med tiden kommer tilbake som medlem igjen», skriver Ropstad i en tekstmelding til Vårt Land.

Hilde Ekeberg meldte seg ut av Kristelig Folkeparti onsdag. Hun sitter i formannskapet i Lillehammer, men har hatt sentrale verv i KrF og var stortingskandidat ved forrige valg. Hun skrev om utmeldelsen på Facebook, men Aftenposten var det første mediet som meldte nyheten onsdag.

«Det føltes litt rart, men nå er det gjort. Jeg har meldt meg ut av KrF», skriver hun på Facebook.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS