Jan Davidsen ber miljøvelgere stemme SV
Fagforbundets leder, Jan Davidsen, stoler ikke på De Grønnes politikk. Han ber miljøvenner heller stemme SV.
Jan Davidsen i Fagforbundet mener grønne velgere skal stemme på SV i stedet for Miljøpartiet De Grønne. Han viser til at velgerne ikke vet hva MDG står for innen for eksempel økonomisk politikk.
Heiko Junge / NTB scanpix
– Vi aner ikke hvilken regjering Miljøpartiet De Grønne kan tenkes å støtte, og vi vet heller ikke hva de mener om økonomisk politikk og omfordeling. Hvis man stemmer på dem, risikerer man å snu framgangen SV har fått til på miljøområdet de siste åtte årene, sier han til Klassekampen.
LES OGSÅ: Dette vil Miljøpartiet De Grønne
Davidsen er selv sentralstyremedlem i Arbeiderpartiet, men gir SV kreditt for både miljøkamp og påvirkning på norske arbeidstakeres situasjon.
Bestill abonnement her
KJØP