De unges ‘rusrevolusjon’

En rusrevolusjon har bølget inn over ungdomspartiene de siste årene. Flere av partiene har gått inn for å legalisere narkotika. Nå kan også statsministerens ungdomsparti, Unge Høyre, følge etter.

Unge Venstre har alltid gått foran, så kommer Venstre etter, mener leder i Unge Venstre, Sondre Hansmark. Han mener at ungdomspartiet har mye av æren for Venstres ruspolitikk.
Publisert Sist oppdatert

De ungdomspolitiske partiene har lenge gått i bresjen for endringer i norsk ruspolitikk.

– Det er på tide å stikke fingen i jorda og få til en kursendring, nemlig å legalisere narkotika under streng regulering, sier leder for prinsipprogramkomiteen i Unge Høyre, Syver Hanken.

Hanken er nå en av mange ungdomspolitikere som mener at nordmenn i over en generasjon har ført en forbudslinje som ikke har ført «noe godt med seg».

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS