Anne Enger: – Naturleg at eit stort parti ønsker ein partileiar som statsministerkandidat

LANDSMØTE: Presset aukar for at Trygve Slagsvold Vedum skal bli utpeika som statsministerkandidat. – Etter eg vart lansert som kandidat, gjorde me det beste valet nokon sinne, seir Sp-dronning Anne Enger.

d
DRONNING OG PRINS: Anne Enger tok Senterpartiet til nye høgder på 1990-talet. Her saman med partileiar Trygve Slagsvold Vedum under Sps landsmøte i 2019.
Publisert Sist oppdatert

Presset aukar for at Trygve Slagsvold Vedum skal bli utpeika som statsministerkandidat. Under Sps landsmøte på Lillehammer har fleire kandidatar lansert støtte til Vedum som statsminister.

– Det er naturleg at eit stort parti ønsker ein partileiar som statsminister, seier Sp-dronning Anne Enger.

Ho følger med på landsmøtet frå skjermen heimanfrå. Ho understreker at ho ikkje vil gje noko råd til Vedum, og at det er partileiinga som skal bestemma kva som skal skje.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP

Powered by Labrador CMS