Vedum ønsker røde KrF-ere velkommen i Sps rekker

Sps leder vil etablere partiet som den store nummer tre i årevis. Han frir til røde i et KrF som er «ufrivillig gissel» for blå politikk.

Sp-leder Trygve Slagsvold hjemme på Stange, et kvarters kjøretur fra landsmøte­hallen på Hamar der han i helgen møter partifeller på opptur. Også i nærområdet suser Sp fremover. ­Partiet ruster seg for mer vekst – slik at ­etablerer seg som det tredje store alternativet i norsk ­politikk.
Publisert Sist oppdatert

Trygve Slagsvold Vedum og ­partiet han leder har kurs mot et rekordvalg ved lokalvalget i høst. Men det er bare én etappe i den store planen:

– Den er å etablere oss på høyt nivå permanent og vokse videre til å bli et av de tre største partiene. Det er det langsiktige målet, varsler Vedum foran landsmøtet på Hamar.

Det er et prosjekt for stordrift: I apparatet hans snakker man om et så kraftig Sp at Vedum ikke lenger skal stå i skyggen bak Høyres og Aps topper. Sp skal være et selvstendig, ­mektig ­alternativ som Frp i sin tid: Ikke til å komme forbi.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS