Trossamfunn er positive til fosterhjemsdugnad

– Barnevernet har ikke vært gode nok på forståelse av barns religiøse og kulturelle bakgrunn, sier statsråd Kjell Ingolf Ropstad. Onsdag ba han tros- og livssynssamfunn om hjelp til rekruttering av fosterforeldre.

Generalsekretær i Samarbeidsrådet for tros- og livssynssamfunn, Ingrid R. Joys (midten), er positiv til Barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstads initiativ om at de 15 organisasjonene i STL skal bidra i rekrutteringen av nye fosterforeldre.
Publisert Sist oppdatert

– Vi har god grasrotkontakt, og kan bidra positivt til rekruttering av fosterforeldre, sier Senaid Kobilica fra Muslimsk dialognettverk.

– Prisverdig og kreativt tiltak, sier Egil Lothe i Buddhistforbundet.

Barne- og familieminister Kjell Ingolf Ropstad vil ha en nasjonal dugnad for å rekruttere nye fosterforeldre. Onsdag møtte han alle de 15 medlemsorganisasjonene som er tilknyttet Samarbeidsrådet for tros- og livssynssamfunn (STL) – for å få hjelp med rekrutteringen.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS