Trener mistet jobben etter bønn – nå skal saken opp i høyesterett
USA: I 2015 mistet fotballtrener Joe Kennedy jobben etter at han ba på banen etter en kamp. Nå skal amerikansk høyesterett avgjøre om dette brøt med Kennedys ytringsfrihet.
BØNN: Slik gikk ofte Joe Kennedy utpå banen til Bremerton Knights for å be. Han mistet til slutt jobben på grunn av denne bønnen.
First Liberty Institute
Joe Kennedy jobbet lenge som trener for det amerikanske fotballaget til Bremerton High School i Bremerton utenfor Seattle.
Før og etter hver kamp pleide han å sette seg ned på midten av banen for å be. Etter hvert begynte spillere, både fra eget lag og motstanderlaget, å bli med på bønnene.
Kennedy starta så med å holde motivasjonstaler over høyttaler med religiøse referanser. Da skoledistriktet fikk vite om dette, ba de Kennedy stoppe.