Tøffere lover mot ekstremisme i Storbritannia

Den britiske regjeringen planlegger å skjerpe lovgivningen mot terror- og ekstremistorganisasjoner.

Den amerikanske journalisten James Foley ble drept av en mann som snakket med britisk aksent. Det har fått den britiske regjeringen til å sette i verk planer om en skjerping av lovgivningen mot terror- og ekstremistorganisasjoner. Innenriksminister Theresa May nevner flere tiltak i en fersk avisartikkel.
Publisert Sist oppdatert

Det sier innenriksminister Theresa May i en artikkel i Daily Telegraph.

Beslutningen om å forberede en skjerping av lovene skjer som følge av drapet på den amerikanske journalisten James Foley som ble begått av en mann som snakket med britisk aksent.

I artikkelen tegner May opp et bredt spekter av tiltak, blant annet lover som kan gi myndighetene mulighet for å hindre borgere i å reise utenlands for å krige for ekstremistiske organisasjoner og begrense spredningen av synspunktene deres.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS