To av Norges rikeste menn gir en million hver i valgkampstøtte til KrF
KRF: Christen Sveaas og Stein Erik Hagen gir partiet en million hver i håp om å sikre gjenvalg for statsminister Erna Solberg, skriver Dagen.
«RIKE ONKLER»: Stein Erik Hagen og Christen Sveaas under åpningen av utstillingen Marina Abramovic - entering the other Side på Kistefos-Museet i Jevnaker. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB
Solum, Stian Lysberg
– Det har nå blitt ro i partiet, og det er solid forankret på borgerlig side, sier investor Christen Sveaas til Dagen.
Dette er grunnen han oppgir til hvorfor han for første gang gir pengegaver til KrF. Pengene gir han sammen med milliardær Stein Erik Hagen. Begge håper bidragene kan hjelpe statsminister Erna Solberg og den borgerlige regjeringen å bli gjenvalgt.
– KrF er en viktig del av den borgerlige regjeringen, og vi ønsker å bidra til at den kan fortsette sitt gode arbeid også etter valget, skriver Sveaas i en e-post til Dagen.