Tegningene provoserer norske muslimer
Onsdag slapp Charlie Hebdo en ny Muhammed-tegning. – De insisterer på å ydmyke, sier Trond Ali Linstad.
12 mennesker ble drept i angrepet på Charlie Hebdos redaksjon i Paris onsdag 7. januar. Islamistiske ekstremister stod bak. Én uke senere har den satiriske ukeavisen profeten Muhammed på forsiden igjen.
Eric Gaillard/NTB scanpix
– Det er nedrig, fornærmende og en insistering på sjikane, men forventet. Personlig velger jeg å bla om, sier den profilerte muslimen, Trond Ali Linstad.
Én uke etter terroranslagene mot redaksjonen til Charlie Hebdo i Paris, er profeten Muhammed på forsiden til den satiriske ukeavisen igjen. Denne gangen med tårer i øynene.
– Uheldig, respektløst og skammelig, sier tidligere leder i Islamsk råd Norge, Senaid Kobilica. I dag er han sjefsimam i Det Islamske Fellesskap Bosnia og Herzegovina i Norge.
Bestill abonnement her
KJØP