Salman Rushdie har mistet synet på ett øye

BLE ANGREPET: Den britisk-indiske forfatteren Salman Rushdie har mistet synet på det ene øyet og kan ikke bruke en hånd fordi nervene i armen er slitt av.

Forfatter Salman Rushdie på Bokmessen på Norges Varemesse på Lillestrøm i 2008.Foto: Kyrre Lien / NTB
BLE KNIVSTUKKET: Salman Rushdie, som er mest kjent for boka «Sataniske vers», ble påført flere alvorlige knivstikk i forbindelse med en forelesning i delstaten New York i august.
Publisert Sist oppdatert

Det skriver den spanske avisen El Pais på bakgrunn av et intervju med Rushdies litterære agent Andrew Wylie.

Rushdie, som er mest kjent for boka «Sataniske vers», ble påført flere alvorlige knivstikk i forbindelse med en forelesning i delstaten New York i august.

– Han fikk tre alvorlige knivstikk i nakken og ytterligere 15 i brystet og overkroppen. Så det var et brutalt angrep, sier Wylie.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP