Roper ikke halleluja for Luther

Frikirkene er invitert med reformasjonsfeiringen, men Martin Luther skaper lite hallelujastemning utenfor Den norske kirke.

Martin Luther skaper ikke så mye hallelujastemning blant pinsevenner og mange andre frikirkelige. Bildet er tatt på Pinsebevegelsens LED-konferanse.
Publisert Sist oppdatert

– Dette jubileet er ikke en entydig positiv sak for alle kirkene, konstaterer generalsekretær Knut Refsdal i Norges kristne råd.

Den norske kirke ønsker primært en «økumenisk og samtidsorientert markering» av 500-årsjubileet for reformasjonen. Men jubileet har ikke vakt den store entusiasmen blant medlemssamfunn i Norges kristne råd.

– Dette er ikke noe å klage over. Man kan kanskje ikke forvente det samme engasjementet for dette blant dem som ikke tilhører de lutherske kirkesamfunnene, sier Vidar Kristensen. Han er Den norske kirkes prosjektleder for reformasjonsjubileet 2017.

Powered by Labrador CMS