Rødt og Frp finner sammen
KOMMUNEVALGET: Kristian Mateo Norheim fra Rødt hadde ikke sett for seg at han skulle gå sammen med Fremskrittspartiet.
MAKT: Kristian Mateo Norheim fra Rødt ligger ann til å få makt i Karmøy kommunestyre - sammen med Fremskrittspartiet.
Erlend Berge
– Samarbeidet er godkjent av Rødt sentralt, vi har holdt de informert om forhandlingene med Frp, forteller Kristian Mateo Norheim til Vårt Land.
Onsdag ble det klart at valgets vinner i Karmøy kommune, Frp, går sammen med Karmøylista, Industri- og Næringspartiet, MDG – og Rødt. De har 22 mandater og mangler kun ett for å få flertall i kommunestyret, skriver Haugesunds Avis.
– Nå sitter alle partier og venter, men innen 23. oktober må vi finne et flertall, for da skal kommunestyret bli konstituert, forteller Norheim til Vårt Land.