Regjeringen deltar i begravelsen

Aril Edvardsen bortgang vil bli markert med krans og tilstedeværelse fra regjeringen. Men begravelsen vil ikke skje på statens bekostning

I dag begraves evangelisten Aril Edvardsen. Følg TV-sendingen direkte her i vår nettavis.
Publisert Sist oppdatert

Det forteller kommunikasjonssjef ved statsministerens kontor Trude Måseide. Misjonæren og evangelisten Aril Edvardsen begraves hjemme i Sarons Dal i Kvinesdal på mandag.

En ære: Det er en ære at regjeringen ønsker å markere stunden med tilstedeværelse og kransenedlegging. Det er ikke mange mennesker forunt å få en slik oppmerksomheten. Det tar vi som en æresbemerkning, sier styremedlem i Troens Bevis Lars Agnar Rosten. Han har jobbet med Edvardsen i over 20 år og er rørt over all oppmerksomheten dødsfallet har fått. At regjeringen nå deltar synes han er svært gledelig, men ikke overraskende.

Det står sånn sett i stil med den oppmerksomheten han har fått nasjonalt og internasjonalt, sier han.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP