Hareide i ekstremvær etter Listhaug-kallenavn
Knut Arild Hareide møter tøffe ord og sjikane etter at han brukte bibelord mot «ekstremværet Sylvi Listhaug». Også på Listhaugs egen Facebook-side.
Noen ord om «Ekstremværet Sylvi Listhaug» i talen til helgens landskonferanse – og mange bitre reaksjoner fra Listhaugs venner etterpå. Knut Arild Hareide anklages for å drive mobbing i Facebook-debatt.
Braastad, Audun
KrFs leder opplever nå selv et ekstremvær i sosiale medier. Innvandringskritikere og sinte tilhengere av Frp og Sylvi Listhaug reagerer på Hareides innledende ordspill i talen til partiets landskonferanse lørdag.
– Det er bra at ekstremværet Tor har løya. Men jeg vet ikke om ekstremværet Sylvi Listhaug har løyet helt ennå, sa Hareide innledningsvis.
Han hentet også frem ord fra Bibelen og mente «La ikke hjertet bli grepet av angst» var motvekt mot frykt som også Listhaug bidrar til.
Bestill abonnement her
KJØP