På Karsten Isachsens bursdagskake står det: ‘Tjukken er 70’
– Hvis jeg hadde dødd i forrige uke, ville folk sagt det var tidlig. Skjer det i neste uke, sier de: «Ja, ja, han var 70».
– Jeg venter på en nyretransplantasjon. Derfor vil jeg heller feire til sommeren når den nye forhåpentlig er på plass. Da har jeg mer å feire, sier 70-årsjubilant Karsten Isachsen.
Trygve W. Jordheim/arkiv
Lørdag fyller presten, forfatteren og foredragsholderen Karsten Isachsen 70 år, men den store feiringen er utsatt noen måneder.
– Jeg venter på en nyretransplantasjon. Derfor vil jeg heller feire til sommeren når den nye forhåpentlig er på plass. Da har jeg mer å feire. Dessuten har jeg feiret så mange vintre, sier Isachsen til Vårt Land.
– Denne gangen ser jeg fram til sommerfeiring, men det blir litt fest nå også. På de to marsipankakene skal det stå: «Tjukken er 70» og «Det samme som på den første kaken».
Bestill abonnement her
KJØP