Omstridt TV 2-reality tatt av skjermen

Det ble kun to episoder på «Ingen kjære mor».

TV 2-programmet «Ingen kjære mor» får kritikk for å spille på stereoptypier om at Afrika er et sted du ikke vil reise til.

Det er sviktende seertall som fører til at realityserien, der seks bortskjemte norske jenter blir dumpet i en afrikansk by, nå blir tatt av skjermen, skriver Kampanje. Mens første episode ble sett av 345.000, var det kun 245.000 som så andre episode.

– «Ingen kjære mor» er et morsomt program for sin målgruppe, men har slitt litt med å treffe hele familien i høysesong klokken 20.00. Vi setter derfor inn «Best av de beste» som er et mye bredere underholdningsprogram, som vi har hatt stor suksess med gjennom flere sesonger, sier TV 2s programdirektør Jarle Nakkim i en pressemelding.

Ifølge programdirektøren vil programmet bli satt opp på et senere tidspunkt, når de har funnet et mer eget sted i sendeskjemaet.

For å lese saken må du være abonnent

Bestill abonnement her

KJØP