Nikolai Skogan gjør comeback i KrFU

VENDER TILBAKE: Nikolai Skogan var nestleder i KrFU, men meldte seg ut da KrF gikk i regjering med Frp etter en opprivende retningsstrid. Nå gjør han comeback i sentralt verv.

Nikolai Skogan KrFU 2019
UNG PROFIL: Nikolai Skogan trakk seg som KrFU-nestleder og meldte seg ut av KrF etter at partiet gikk i regjering med Frp i 2019. – Jeg har lagt historien bak meg, sier han i dag.
Publisert Sist oppdatert

– Jeg ga folket i Troms fylke et løfte før valget i 2017 om at vi ikke ville gå i regjering med Frp. Jeg tok dem i hånden og fortalte dem hva vi lovet dem, sier tidligere nestleder i KrFU, Nikolai Skogan, til Vårt Land.

Derfor meldte Skogan seg ut av partiet da KrF sa ja til regjeringssamtaler med Fremskrittspartiet i januar 2019. Det samme gjorde flere profiler som sto på «rød» side i KrFs opprivende retningsstrid høsten 2018.

Vender tilbake til KrFU: – Har lagt historien bak meg

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS