– Menighetsfakultetet skifter kurs

Bedehusorganisasjonene er bekymret. De mener Menighetsfakultetet (MF) er i ferd med å endre sitt forhold til Bibelen.

– Det har skjedd en veldig stor endring ved MF de siste 20 årene. I det siste har mange toneangivende teologer ved institusjonen avslørt et bibelsyn som jeg mener er ganske annerledes enn det vi ønsker å stå for, og som MF pleide å stå for, sier Øyvind Åsland, generalsekretær for Norsk Luthersk Misjonssamband, en av organisasjonene som har eierandeler. Her fra studiestart for en del år siden.
Publisert Sist oppdatert

Torsdag sist uke: Kjenningsmelodien til Dagsnytt 18 høres i anslagsvis 60.000 norske radioer. Programleder Tomm Kristiansen tar ordet:

«Bibelen har ikke lenger det siste ordet på Menighetsfakultetet. Det sier misjonsleder Espen Ottosen, som møter MFs rektor til teologisk debatt».

Deretter følger noe så sjeldent som en debatt om bibelsyn i beste sendetid i Norsk Rikskringkasting.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS