Lokal KrF-topp fikk hatmeldinger etter å ha støttet Ropstad

KrF: Fylkesleder i Møre og Romsdal KrF, Randi Walderhaug Frisvoll, forteller til NRK at hun har blitt kalt «kristensvin» etter å ha offentlig uttrykket støtte til Kjell Ingolf Ropstad.

KrFs landsmøte 2019. Randi Frisvoll
FÅTT HETS: Randi Walderhaug Frisvoll er fylkesleder i Møre og Romsdal KrF og var delegat på KrFs landsmøte. Hun sier til NRK at hun har fått hatmeldinger etter å ha gått offentlig ut med støtte til Ropstad.
Publisert Sist oppdatert

I VG kalte Randi Walderhaug Frisvoll mediedekningen av KrF-leder Kjell Ingolf Ropstad for en «heksejakt». Hun er fylkesleder i Møre og Romsdal KrF. Nå skriver NRK at reaksjonene i ettertid har vært sterke.

– Personlig har jeg fått enormt mange hatmeldinger. De skriver at Kjell Ingolf er en feig jævel og at vi er kristen-svin, sier hun til NRK.

I helgen trakk Kjell Ingolf Ropstad seg som både partileder og statsråd, etter en rekke avsløringer i Aftenposten. I etterkant har det kommet mange sterke reaksjoner på avsløringene. Blant annet har Stortingets administrasjon satt i gang en bred skatterevisjon av stortingsrepresentantenes ordninger, der de også skal gå gjennom enkeltsaker, skriver NTB.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS