Ledervalg i Oslo Ap: Én topp går av mens en annen ønsker gjenvalg

ARBEIDERPARTIET: Partisekretær i Oslo Arbeiderparti takker nei til gjenvalg. Fylkesleder Jacobsen sier derimot ja.

LEDERKABAL: Frode Jacobsen (til venstre) tar gjenvalg som leder i Oslo Arbeiderparti. Øyvind Slåke sier at han ikke ønsker det samme.
LEDERKABAL: Frode Jacobsen (til venstre) tar gjenvalg som leder i Oslo Arbeiderparti. Øyvind Slåke sier at han ikke ønsker å fortsette som partisekretær i fylkeslaget.
Publisert Sist oppdatert

Det har vært knyttet spenning til hvor store endringene vil bli i toppen av Oslo Arbeiderparti, et av Aps største fylkeslag.

Årsaken er resultatet av stortingsnominasjonen i hovedstaden før jul:

  • Stortingsrepresentant Kamzy Gunaratnam vant nemlig kampen om 2.-plassen på Oslo Aps valgliste til stortingsvalget foran nominasjonskomiteens ønskede kandidat: tidligere Ap-nestleder Hadia Tajik.
  • Fylkesleder og stortingsrepresentant, Frode Jacobsen, ble nominert på 5. plass. Den er det usikkert om gir plass på Stortinget med Aps lave oppslutning.

Subscribe for full access

Get instant access to all content

Powered by Labrador CMS