Kampen om søndagen skal avgjøres i år

– Det finnes mennesker som heller skulle hatt fredagen og lørdagen fri enn selve søndagen, sier kulturministeren.

– Enhver lovregulering må være i pakt med tiden. Det finnes mennesker som heller skulle hatt fredagen og lørdagen fri enn selve søndagen, sier kulturminister Thorild Widvey.
Publisert Sist oppdatert

– Regjeringen har ennå ikke konkludert internt om omfanget og hvilke endringer som bør gjøres i regelverket. Men vi satser på en avklaring i løpet av året, sier kulturminister Thorhild Widvey (H)

Hun har ansvaret for helligdagslovgivningen, og er dermed ansvarlig statsråd for regjeringsprogrammets løfte om å «tillate butikker å holde åpent på søndager».

Widvey sier tematikken ikke er behandlet i regjeringen ennå, men at det jobbes med foreberedelse av saken.