Kampen om kristenvelgerne spisser seg
Sylvi Listhaug (Frp) fikk skyts fra flere fronter under Evangeliesenterets debatt onsdag. – Listhaug appellerer til et mindretall av aktive kristne, men utfordrer KrF, mener forsker.
Debatten om kristne verdier har rast i sommer og en rekke politikere har vært til stede ved flere kristne stevner. Blant disse var Evangeliesenterets landsstevne i Østerbo på onsdag. Da ble det invitert til debatt med politikere fra Senterpartiet, Arbeiderpartiet, KrF, Frp og Høyre.
Debatten ble til tider opphetet. Martin Kolberg (AP) gikk kraftig ut mot Sylvi Listhaug og måten hun omtaler innvandrere. Kolberg hevdet at Listhaugs retorikk er i strid med den kristne forståelsen om hvordan man oppfører seg overfor sin neste. Listhaug på sin side hevdet på sin side at de kristne, vestlige og humanistiske verdiene er under press fra innvandringen om man ikke får kontroll på situasjonen.
LES MER: Martin Kolberg gikk i strupen på Sylvi Listhaug